Ara | tr / en / ru
Ultrasonik tip ventilli torba dolum makinesi Helezon Konveyör Döner Kurutma Fırını Pimli Değirmen Mikronize Elek Toz ve Granül Dozajlama Toz Karıştırma Mikseri
Alçı Üretim Tesisleri ve Ekipmanları
 
Alçı taşı (jips) doğal olarak oluşan ve bileşiminde iki molekül su bulunduran bir Kalsiyum Sülfat mineralidir. (CaSO4 2H2O). Alçı taşının bünyesinde yarım molekül su kalacak şekilde, pişirilmesi ve öğütülmesi ile alçı elde edilir. Alçı suyla karıştırılınca tekrar katılaşarak bağlayıcılık özelliği taşıyan bir yapı malzemesidir.Alçının inşaat sektöründeki önemi gün geçtikçe artmaktadır. Genelde Günümüzde alçı taşı kullanımının 5/1 lik kısmı zirai amaçlı, endüstriyel amaçlıdır. Geri kalan miktarın tamamı inşaat sektöründe kullanılmaktadır.
 
Fabrika sahasına taşınan alçı taşı  vibrasyonlu besleyiciler vasıtasıyla boyutlarına göre önce çeneli kırıcıya veya çekiçli kırıcıya aktarılıp istenilen boyuta indirgenip kalsinasyon ünitesine bu ünitede 158 °C 180 °C 'de pişirilmesiyle elde edilen kalsine olmuş alçı taşı pinli değirmenlerle öğütülüp alçı separatörüyle istenilen boyutlarda ayıklanır. Ayıklanan alçı fraksiyonlara göre stoklama alanlarına taşınır.
 
Operatörün seçeceği reçeteye bağlı olarak fraksiyonlarına göre alçı alınıp dozajlanıp gerekli kimyasallar katılıp karıştırılıp, alçı bazlı kuru karışım haline getirilip paketleme hattına aktarılır, bu süreçten sonra istenilen kilogramlarda paketlenen alçı hazır ürün deposuna alınır.
 
Sistemin tamamı Plc ve Scada kontrollüdür.
 
Fırınlarımızda kullandığımız brülörler modülasyonlu olduğu için çalışma esnasında oluşabilecek fırın iç sıcaklığı stabildir, ısı kontrolünü baca ve fırın içerisine yerleştirdiğimiz ısı kontrol cihazlarıyla yapmaktayız. 
 
Alçı sektörüne sağladığımız ekipman ve hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz;
 
Dizayn ve mühendislik anlamında alçı fabrikalarının, yerleşimi, çelik konstrüksiyon, filtre ve borulama sistemleri;
Paketleme sistemleri
Siklon - jet pulse filtre üretimi ve montaj işleri
Kovalı Elevatör üretim, tedarik ve montajı
Çelik konstrüksiyon dizayn, imalat ve montaj hizmetleri
Platform, merdiven ve şase üretimi ve montajı
Hammadde tankları
Hammadde  transfer ve besleme sistemleri
Pnömatik transfer sistemleri
Her çapta boru, tedarik imalat ve montaj işleri
Ekipman yerleşimleri ve imalat proses kontrol hizmetleri.
Öğütme ve separasyon ekipmanları
Karışım ve dozajlama sistemleri
Kalsinasyon fırın
Hammadde transfer ekipmanları
Stoklama ekipmanları üretim, tedarik ve montajı
Sektörle ilgili montaj ve devreye alma işleri

 

En Son Haberler Tümünü Göster
Teleskopik Kamyon Yükleme Konveyörü
Teleskopik Kamyon Yükleme Konveyörü ...
İnce Alçı (90µ) Ayırma Separatörü,  Besleme Kapasitesi: 40ton/saat
İnce Alçı (90µ) Ayırma Separatörü, Besleme Kapasitesi: 40ton/saat ...
Alçı Öğütme Pinli Değirmen ve Perlitli Alçı Sıva Toz Karıştırma Mikseri
Alçı Öğütme Pinli Değirmen ve Perlitli Alçı Sıva Toz Karıştırma Mikseri

Alçı Fabrikası için makina ve ekipman imalatlarımızdan Pinli Değirmen ve Alçı ...

KALEKİM Isparta Fabrikası için Ventilli Torba Paketleme Ünitesi
KALEKİM Isparta Fabrikası için Ventilli Torba Paketleme Ünitesi

Sektörün Öncü firması olan KALEKİM firması için Ventilli Torba Paketleme Ünitesinin ...

Hakkımızda
Project Plus;  Maden, gıda ve kimya sektörüne yönelik komple anahtar teslimi çözümler ve bu sektörlere yönelik ekipmanların imalatını yapmaktadır. Yıllarca sektörün her alanında hizmet vermiş mühendisler tarafından kurulmuş olup bugün sektörün en iddialı ve yenilikçi kadrosuna sahiptir.   Vizyonumuz Üretiminizi başarıya taşıyacak projelerin Türkiye ve dünyada çözüm ortağı olup, rakiplerinizin üretimlerinden daha akılcı çözümler sunarak sizi bir adım öne taşımak.   Misyonumuz Project Plus ile çalışan herkesle, ihtiyaçları anlamaya, doğru çözümler ile memnuniyete dayalı, yüzde yüz başarmayı hedefleyen uzun yıllar sürecek bir işbirliği kurmak.   Değerlerimiz Projelerinizi, hakkıyla ve gönülden sahiplenerek yaparız. Kendimizi ve çalışma arkadaşlarımızı devamlı geliştiririz. Tüm ilişkilerimizde dürüst, şeffaf ve tutarlı davranır, bu sayede güvene dayalı uzun vadeli ilişkiler kurarız. Hepimizin ilk ve ortak hedefi müşterilerimizi memnun etmektir. Önce dinler, ihtiyaçları anlar ve çözüm üretmek için çalışırız. Project Plus çevreyi korur, toplum ve kamu düzenine saygılıdır. Sektördeki standart yaklaşımların ihtiyaçları karşılayamadığı durumlarda bilgimizden, deneyimlerimizden, ilişkilerimizden ve teknolojiden yararlanarak ihtiyaca en uygun çözümler üretiriz. İyi yapılan bir işi takdir eder; aynı zamanda birbirimizi geliştirmeye yönelik geri bildirimlerde bulunuruz. ...
Blog